• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Anemon – kwiat idealny do wyjątkowego bukietu panny młodej

Anemon – kwiat idealny do wyjątkowego bukietu panny młodej

Delikatne bukiety ślubne wciąż są w modzie. Pasują do większości motywów weselnych, sukien ślubnych, a przy tym dodają zwiewności i świeżości całemu wizerunkowi panny młodej. Jednym z najpiękniejszych, najlepiej sprawdzających się w tym kwiatów jest właśnie anemon. Zwłaszcza, że nawet jesienią, zimą i wczesną wiosną subtelne anemony są łatwo dostępne. Nie bez znaczenia jest też mnogość kolorów, którymi wyróżniają się anemony.

Chociażby dlatego anemon to nie tylko kwiat doskonały do bukietu! Wyobraź sobie anemonowe dekoracje sali weselnej – to dopiero zapierający dech w piersi widok. Szczególnie, gdy za oknem szaruga, deszcz lub mróz. Anemony użyte z rozmysłem tchną więc wiosenną lekkość w wystrój sali i sprawią, że twój bukiet ślubny zyska niebanalny charakter.

Anemon – kwiat o niezwykłej symbolice

Niezależnie od tego, czy wierzysz w symbolikę kwiatów, ich znaczenie, właściwości i pochodzenie, czy też nie – zawsze warto dowiedzieć się, co się za nimi wedle podań i historii kryje. W końcu kwiaty na ślub będą szeroko komentowane przez wielu gości, dlatego dobrze mieć w zanadrzu szybką odpowiedź na pełne zainteresowania pytania.

Nazwa pochodzi od greckiego anemone i oznacza córkę wiatru. Już to wiele mówi o ich naturze, delikatnej i zwiewnej. Jednak bardziej interesujące jest to, jak wedle mitologii powstały kwiaty anemony. Otóż Afrodyta opłakiwała śmierć swojego ukochanego Adonisa, a jej pełne żalu łzy zmieniły się w przepiękne anemony. Prawda, że niesamowite? Dlatego anemony są symbolem miłości, przywiązania do ukochanego, do swojej bratniej duszy. Ze względu na to, że anemon zamyka się na noc, bywa też symbolem ochrony przed złem.

Teraz już wiesz, czym są anemony! Kwiaty wyjątkowe, bez wątpliwości, ale jak je wykorzystać w bukiecie?

bukiet z różnokolorowych anemonów
Envato

Zobacz także: Szukasz florystki, która stworzy dla Ciebie wymarzony bukiet ślubny? Sprawdź oferty kwiaciarni w naszym katalogu!

Bukiet z anemonów wyjątkowym dodatkiem panny młodej

Chyba każda panna młoda chce, by jej bukiet ślubny był niespotykany. I to właśnie może zapewnić bukiet z anemonów. W zależności od tego, czy mają one być dodatkiem, czy pełnić główną rolę, mogą nadać innego charakteru całej ślubnej stylizacji panny młodej. Warto też wziąć pod uwagę, że inne anemony sprawdzą się jako kwiaty na zimowy bukiet ślubny, a inne – na jesienny czy wiosenny.

Popularny anemon japoński to idealny przykład kwiatu, który spisuje się na medal w bukiecie jesiennym. To dlatego, że kwitnie właśnie od sierpnia aż do przymrozków, kiedy inne kwiaty „odpoczywają” po lecie. Anemony japońskie mają też idealne do bukietów ślubnych kolory: biały i różowy. Już sama kolorystyka sprawia, że masz co najmniej kilka możliwości stworzenia niesamowitego, wyjątkowego jesiennego bukietu ślubnego!

Jeśli bierzesz ślub zimą, to oczywiście delikatne białe kwiaty sprawdzą się świetnie, ale nie tylko! Jeżeli nie boisz się kolorów, to dobrze się składa, bo zawilce (czyli inaczej: anemony) mają ich wiele. Dzięki temu też wspaniale komponują się z innymi kwiatami, tworząc niebanalne połączenia. Wyobraź sobie klasyczny bukiet ślubny z piwonii przeplatany delikatnymi anemonami! Niezależnie, czy będzie to anemon biały jak śnieg, czy też postawisz na anemony niebieskie, purpurowe lub różowe – doświadczona florystka wyczaruje ci na pewno bukiet rodem z bajki!

Bukiet ślubny – anemony w roli głównej (galeria zdjęć)

Jak już wiesz, jeśli chodzi o bukiet ślubny, anemony najlepiej sprawdzą się zimą i jesienią. To naprawdę dobra wiadomość dla tych panien młodych, którym marzy się delikatny bukiet ślubny rustykalny. Kiedyś to było nie do wyobrażenia, a dziś – możesz mieć bukiet z marzeń na wyciągnięcie ręki.

Ale jaki? Postawić na same zawilce czy jednak dodać inne kwiaty? Urozmaicić bukiet wieloma kolorami czy postawić na jeden? Jaki kształt i rozmiar bukietu wybrać? Czy wszystkie anemony bukiet ślubny upiększą czy jednak są takie, które nie będą pasować do twojej koncepcji? Na wiele pytań musisz odpowiedzieć sobie sama. Warto też, żebyś porozmawiała z florystką o możliwościach. Ale nim do niej pójdziesz – przejrzyj poniższą galerię zdjęć pełną anemonowych inspiracji!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu