• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Piękne bukiety z klasycznych i eleganckich róż – jaki kolor najlepiej wybrać?

Piękne bukiety z klasycznych i eleganckich róż – jaki kolor najlepiej wybrać?

Róże to jedne z ulubionych kwiatów większości kobiet. Mały bukiecik zdobiący salon lub wielki bukiet, który otrzymało się od ukochanego – każdy z nich cieszy tak samo i sprawia, że robi się cieplej na sercu. Nic dziwnego zatem, że bukiety ślubne z róż cieszą się tak dużą popularnością!

Każda panna młoda chciałaby, aby jej bukiet ślubny był wyjątkowy i idealnie pasował do całości stylizacji. Zanim jednak wybierze się odpowiednie kwiaty, warto dowiedzieć się co nieco na temat ich symboliki i tego, kiedy kwitną, aby nie okazało się, że florystka nie jest w stanie ich zdobyć. Oprócz róż popularne są również bukiety ślubne z frezji czy bukiet ślubny, gdzie piwonie grają pierwsze skrzypce. Nie zmienia to jednak faktu, że to róże niezmiennie od wielu lat są prawdziwymi królowymi ślubów i wesel. Jakie bukiety ślubne z róż są najpiękniejsze i najmodniejsze? 

Bukiety ślubne z róż – znaczenie i kolorystyka kwiatów

Choć róże mają kolce, a zatem nie są bardzo delikatnymi kwiatami, to jednak mają wielu swoich zwolenników. Bukiet ślubny z róż to znakomity pomysł na podarunek nie tylko ze względu na wielką okazję, ale także podczas zwykłego dnia, aby zrobić drugiej połówce przyjemność. Już starożytni Grecy i Rzymianie doskonale wiedzieli o tym, że róża symbolizuje piękno, miłość, namiętność i uczucia. Nic więc dziwnego, że tak często bukiety ślubne z róż to jeden z najważniejszych dodatków, które dopełniają stylizację panny młodej. Kwiat ten wiązali z boginiami Wenus i Afrodytą. A co dokładnie oznaczają poszczególne kolory róż: czerwony, herbaciany, biały, różowy czy ecru?

  • czerwone róże – oznaczają kochanków, między którymi namiętność i miłość nigdy nie wygasną;
  • białe i kremowe róże – symbolizują niewinną i trwałą miłość oraz honor, szacunek, pokój i pokorę;
  • różowe róże – kolor ten symbolizuje dobre myśli, wdzięczność, szlachetność, podziw i uznanie;
  • pomarańczowa i herbaciana róża – entuzjazm, fascynacja i pożądanie to trzy słowa, które najlepiej opisują ten kolor róży. Są pomostem między przyjaźnią a miłością. 
Bukiety ślubne z róż czerwonych
Unsplash

Zobacz także: Szukasz florystki, która zrobi dla ciebie wymarzony bukiet ślubny? Sprawdź kwiaciarnie w naszym katalogu!

Bukiety ślubne z róż – kompozycje

Róże to jedne z niewielu kwiatów, które znakomicie wyglądają bez żadnych dodatków. Ciasno ułożony bukiet i rączka owinięta odpowiednio dobraną wstążką robią niezwykłe wrażenie. Co więcej, bukiety ślubne z róż pasują do niemalże każdego stylu. Jeśli zatem organizujesz wesele w stylu boho lub rustykalne wesele, róże będą świetnym dopełnieniem każdej dekoracji. Jeśli jednak chcesz kwiaty te połączyć również z innymi roślinami, nic nie stoi na przeszkodzie. Wśród inspiracji można znaleźć wiele kompozycji, gdzie róże połączone są z eustomą, goździkami, frezjami a także piwoniami, nazywanymi przecież “różami bez kolców”. 

Róże znakomicie prezentują się również w towarzystwie zielonych dodatków, czy to gałązek eukaliptusa, czy delikatnych liści paproci. To, jakie elementy będą dobrane do bukietu, zależy przede wszystkim od panny młodej i motywu przewodniego jej stylizacji i całego wesela. Postaraj się zatem, aby kwiaty, które znajdą się w bukiecie, znalazły się również w dekoracjach kościoła i sali. 

Bukiet ślubny z róż herbacianych i różowych
Unsplash

Zobacz także: Dekoracje sali weselnej – jakie trendy będą królowały w nadchodzącym sezonie?

Koszty bukietu ślubnego z róż

Koszt jednej róży zależy nie tylko od jej koloru, ale przede wszystkim długości. Im dłuższa róża, tym więcej za nią zapłacimy. Na szczęście do bukietów zazwyczaj kupuje się róże krótsze, które lepiej pasują do tego typu kompozycji. Średni koszt jednej sztuki wynosi od 1,50 do 3 złotych. Jeśli zatem chcecie, aby wasz bukiet składał się z samych róż, musicie kupić około 50 sztuk. Na giełdzie kwiatowej znajdziecie szeroki wybór róż i wszystkie możliwe kolory. Oczywiście to opcja dla tych panien młodych, które swój bukiet ślubny planują zrobić własnoręcznie. U profesjonalnej florystki za bukiet ślubny zapłacić trzeba od 100 do 150 złotych. Cena uzależniona jest od ilości kwiatów i oczywiście dodatków, które mają się znaleźć w kompozycji (inne rośliny, wstążki, diamenciki, elementy dekoracyjne spójne z wystrojem sali lub kościoła). 

Galeria zdjęć

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu