Lab17 Marek Niemczyk - naturalna fotografia ślubna

od 2199 do 8999 zł
Wejherowo, pomorskie
(0)
Dodaj opinię
E-firma videospotkanie / umowa na odległość
735-243...
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

Oferujemy:

 • 4K
 • album tradycyjny
 • dron
 • fotoksiążka
 • pakiet foto+video
 • reportaż ślubny
 • sesja narzeczeńska
 • sesja plenerowa
 • sesja zagraniczna

Do wyboru:

 • 1 fotograf
 • 2 fotografów

O nas

Fotografią ślubną zajmuję się już od wielu lat. Samą fotografią - od dziecka. Przez ten czas szlifowałem swoje umiejętności techniczne i obsługa aparatu w celu wykonania poprawnego zdjęcia nie jest dla mnie problemem. Niestety, sama technika nie wystarcza. Fotografia, w moim przekonaniu, musi nieść także emocje. Tym bardziej w tak pięknym dniu, jak dzień ślubu. I na to właśnie kładę nacisk w swoich pracach.

Jako fotograf, staram się ubierać tak, jak sam byłbym zaproszonym gościem. Nie zakładam nietypowych dodatków, nie próbuję zwracać na siebie uwagę ostrymi czy pstrokatymi kolorami. Gdy fotografuję, znikam w tłumie tak bardzo jak to możliwe - także z szacunku dla pozostałych uczestników. Tak więc jeśli oczekujecie Państwo osoby, która z indywidualnym podejściem zajmie się uwiecznieniem tego najważniejszego dnia, a jednocześnie nie będzie zwracać na siebie uwagi, nie musicie już dalej szukać :)

W trakcie prac wykorzystuję pełnoklatkową lustrzankami cyfrowymi Canon 5D mk4 oraz Canon 6D. Obiektywy które zabieram ze sobą to najczęściej 50mm F1.4, 24-70 F2.8, 24 F1.4 lub 100 F2.8.

Współpracuję także w duecie z filmowcem, rejestrującym cały reportaż ślubny przy pomocy zestawu kamer oraz mikrofonów. Do dyspozycji mamy również drona oraz drugiego fotografa - zachęcam do skorzystania.

Tak wygląda nasza praca

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Przede wszystkim ze względu na profesjonalny efekt prac który będzie cieszyć przez wiele lat od ślubu.
Dążymy do tego, żeby obie strony były zadowolone - nie stosujemy dziwnych kruczków prawnych w umowach, mamy przejrzyste zasady dotyczące terminów płatności, nie mamy wybujałego ego "artysty". Wtapiamy się w tłum żebyście to Wy byli najważniejsi - i żeby uchwycić wszystkie emocje.

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Naturalnością fotografii. Specjalne efekty na zdjęciach, kolorowe filtry i postprocesing to chwilowa moda. Fotografia ślubna to dziedzina w której zdjęcia powinny robić wrażenie tak teraz jak i za 20 czy 50 lat. Dobra fotografia jakościowo obroni się przez lata.
Taka która opiera się o chwilową modę, za parę lat będzie uznawana jako kiczowata. To do Was należy wybór :)

Jaki zakres godzin obejmuje nasza usługa?

Typowy reportaż ślubny rozpoczynamy od przygotowań - fryzjer, kosmetyczka, dopinanie garnituru i wiązanie ostatnich wstążek sukni. Kończymy natomiast chwilę po oczepinach. To daje pełen przegląd całej uroczystości. Oczywiście jesteśmy otwarci na Wasze specjalne życzenia :)

Jakie elementy zawiera nasza podstawowa oferta?

Podstawowa oferta (pakiet srebrny) to reportaż ślubny w skład którego wchodzą - zdjęcia w trakcie przygotowań, uroczystości ślubu i wesela. Jeśli zdążymy i będzie ku temu okazja, zrealizujemy też krótką sesję plenerową w dniu wesela. Dla pełnego efektu zapraszamy jednak do skorzystania z dodatkowych usług, np. pleneru w innym dniu.

Kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z fotografią?

Fotografią zajmuję się w zasadzie od 25 lat. Zaczynając od aparatu analogowego, szybko poznałem uroki fotografii cyfrowej. Nie sądziłem, że zajmę się tym zawodowo, jednak jest to coś co daje mi ogrom satysfakcji i radości

Jak długo pracujemy w branży ślubnej?

Branżą ślubną zajmujemy się od 10 lat - od tamtej pory dość regularnie rejestrujemy Wasze uroczystości ślubne :)

Co najbardziej lubimy w swojej pracy?

Pozytywne emocje, rzecz jasna! Ślub to ogrom radości, czasem łez szczęścia, niejednokrotnie pięknych gestów dla Państwa Młodych, ich rodziców, dziadków. Możliwość towarzyszenia im na ostatniej prostej do wspólnego życia to wielki zaszczyt, a zadowolenie po przekazaniu gotowego reportażu niweluje trudy tej pracy.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Przede wszystkim pełnoklatkowe profesjonalne lustrzanki cyfrowe firmy Canon (w tej chwili Canon 5D mkIV oraz Canon 6D). Używamy profesjonalnych, jasnych obiektywów firmy Canon, m.in. 24-70 F2.8, 24 F1.4, 50 F1.4, 100 F2.8 itp.

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?

W trakcie uroczystości weselnej nic nie ma prawa zawieść. Moment przysięgi, zakładanie obrączek, pocałunek, łza szczęścia płynąca z kącika oka szczęśliwej mamy wydającej za mąż ukochaną córkę - nie da się tego zaaranżować, nie da się tego powtórzyć. Dlatego sprzęt utrzymujemy w doskonałym stanie technicznym, a na szelkach wiszą jednocześnie 2 gotowe do zdjęć aparaty. Cały sprzęt jest w zasadzie zdublowany - nawet karty pamięci są dwie, żeby w razie awarii móc odzyskać zdjęcia których powtórzyć się już nie da. To wszystko sprawia, że fotografia ślubna wydaje się droga - ale nie możemy oszczędzać na sprzęcie, bo byłoby to zwyczajnie nie w porządku wobec zaufania którym obdarzają nas Państwo Młodzi.

W jakim składzie realizujemy usługę?

W podstawowym składzie działam sam, ale już od pakietu złotego oprócz mnie pojawia się także drugi fotograf - dzięki temu można uzyskać dużo ciekawsze efekty, łatwiej się też podzielić zadaniami w trakcie realizacji reportażu. W przypadku pakietów filmowych także w podstawowej wersji jest jeden filmowiec, ale najlepsze efekty uzyskujemy pracując we 2 fotografów oraz 2 filmowców. Ponieważ pracujemy razem, ustępujemy sobie miejsca tak, żeby uzyskać zarówno najlepsze zdjęcia jak i świetne ujęcia filmowe.

Jak ubieramy się na wesele?

Elegancko i stonowanie. Nie ubieramy się w pstrokate, ekstrawaganckie kolory czy wzory. Nie jesteśmy showmanami, bo to Wasz dzień. Naszym zadaniem jest zniknąć w tłumie i zarejestrować wszystkie najpiękniejsze chwile.

W jaki sposób udostępniamy gotowe filmy?

Filmy są przekazywane na pendrive lub na płycie Bluray.

W jaki sposób udostępniamy gotowe zdjęcia?

Zdjęcia są udostępniane w galerii internetowej zabezpieczonej hasłem, dzięki czemu Państwo Młodzi mogą w łatwy sposób podzielić się gotowym reportażem ślubnym wśród swoich znajomych. Dodatkowo, wszystkie zdjęcia są przekazywane w formie linku do ściągnięcia oraz na pendrive.

Jaki jest czas oczekiwania na materiały?

Zależnie od wybranego pakietu, gotowy reportaż może być gotowy nawet w ciągu 2 tygodni. Typowy czas oczekiwania to jednak około miesiąca. Montaż filmu zajmuje trochę więcej czasu i może zająć nawet kilka miesięcy, ale staramy się zmieścić w terminie do 3 miesięcy.

Czy posiadamy uprawnienia do fotografowania w kościele?

Oczywiście, posiadamy uprawnienia i potrafimy zachować się w trakcie Mszy Świętej.

Czy posiadamy świadectwo kwalifikacji obsługi drona?

Nasz operator drona posiada odpowiednie kwalifikacje wymagane prawem.

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Co naszym zdaniem oznacza "idealne zdjęcie"?

Idealne zdjęcie to takie na którym widać emocje :) Miłość, radość, nieskrępowana dziecięca euforia - a dodatkowo przy doskonałym wykonaniu technicznym - to dla nas zdjęcie idealne

Który etap ślubu i wesela najbardziej lubimy uwieczniać?

Nie mamy ulubionego momentu, ponieważ każdy etap który dla Was uwieczniamy jest w jakiś sposób wyjątkowy :) Przygotowania - często trochę chaotyczne, ale na swój sposób unikatowe, pozwalające oddać emocje w tym najważniejszym dniu. Błogosławieństwo - to z kolei piękne doświadczenie kiedy rodzice Pary Młodej życzą im wszystkiego co najlepsze. Pełno tu wzruszenia, często i łez ale i uśmiechu oraz zwyczajnej życzliwości. Ślub - to równie piękny i wzruszający moment. Obserwowanie reakcji zgromadzonych gości, niebanalne kadry, ale i sporo mądrości których warto posłuchać :) No i moment kulminacyjny, przysięga Pary Młodej, obrączki, pocałunek - to historyczny moment w życiu każdego człowieka. Jest też wesele - stres mija, Para Młoda i goście się rozluźniają, jest wesoło, śmiesznie i radośnie. Zabawy oczepinowe to też ogrom śmiechu i pozytywnych emocji. Tak więc nie da się powiedzieć, że jest jeden, ulubiony moment w trakcie reportażu :)

Czy zrealizujemy dla Ciebie sesję zagraniczną?

Jak najbardziej, ale konieczne jest wcześniejsze umówienie się odnośnie warunków - miejsca i terminu. No i na ten moment trzeba odrobinę poczekać aż unormuje się sytuacja epidemiologiczna.

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?

Ponieważ mieszkamy nad morzem, najczęstszym tematem pozostaje Bałtyk - zarówno od strony zatoki, jak i otwarte morze. Często pojawiają się też lokacje leśne, naturalne, rzadziej sesje stricte realizowane w mieście. Jesteśmy zawsze bardzo otwarci na Wasze pomysły, dlatego jeśli macie na myśli coś nietypowego, koniecznie dajcie nam znać!

Najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowaliśmy usługę.

Na ten moment najbardziej nietypowym miejscem gdzie realizowaliśmy sesję narzeczeńską były ruiny na Westerplatte.

Jaki jest styl naszej pracy?

Staramy się wmieszać w tłum, stać gdzieś z boku i spokojnie obserwować. Dajemy się toczyć wydarzeniom i nie ingerujemy w reportaż który rejestrujemy. Zdecydowanie nie lubimy ustawiać ludzi albo odgrywać scenek - często nawet rezygnujemy z wykonania zdjęcia grupowego, jeśli Para Młoda nie czuje takiej potrzeby. Dużo bardziej wolimy portrety Pary Młodej wykonane z rodziną i przyjaciółmi. Na krótką sesję zawsze znajdzie się chwila.

Nasz przepis na znakomitą zabawę na weselu.

Przede wszystkim zapamiętać, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem :) Ustalanie każdego wydarzenia co do minuty pomimo naszych najszczerszych chęci prędzej czy później i tak minie się z grafikiem. Najważniejsze to cieszyć się wspólnie z rodziną i przyjaciółmi tym wyjątkowym dniem i nie przejmować się, że tort spóźnia się o 15 minut :) Jesteśmy profesjonalistami, poradzimy sobie :)

Języki obce, którymi się posługujemy.

Znamy bardzo dobrze język angielski oraz w podstawowym stopniu język niemiecki.

Kto jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania?

Inspirują nas różni fotografowie i artyści, ale staramy się tworzyć swój własny styl, zgodny z tym w czym czujemy się najlepiej :)

Czy jesteśmy w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?

Oczywiście! Nie mamy wybujałego ego, zawsze staramy się pomóc i jesteśmy otwarci na nietypowe prośby. Doradzimy bazując na podstawie naszego dotychczasowego doświadczenia, ponieważ nie wszystkie świetne pomysły okazują się takimi w zestawieniu z rzeczywistością ;)

Jak radzimy sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Sprzęt jest uszczelniony i powinien poradzić sobie z trudnymi warunkami pogodowymi, ale zawsze w samochodzie posiadamy awaryjnie parasole - gdyby okazało się, że pogoda spłata psikusa

Czy słabe oświetlenie jest dla nas przeszkodą?

Ciemne kościoły, mieszkania, sale weselne - to nasz chleb powszedni. Z tego powodu używamy jasnych obiektywów (w kościele nie robimy zdjęć z lampą), a na sali rozstawiamy dodatkowe lampy błyskowe na statywach. Korzystamy z niego w razie potrzeby.

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na bardziej neutralne i naturalne kolory, co bardzo nas cieszy, bo to styl fotografii który jest najbardziej zgodny z naszymi upodobaniami i w którym najlepiej się czujemy. Wciąż jednak można spotkać fotografów którzy stosują gotowe filtry utrzymujące pomarańczową albo zielonkawą kolorystykę.

Jakie są aktualne trendy w realizacji filmów ślubnych?

Długie kilkugodzinne filmy weselne na szczęście odeszły od lamusa - my także staramy się skrócić materiał do maksymalnie godziny czasu. Dodatkowo, krótki 2-3 minuty teledysk pozwala na pokazanie najważniejszych momentów wesela dla osób które nie mają czasu oglądać pełnowymiarowej wersji.

Co zabralibyśmy na bezludną wyspę?

Zasilany energią słoneczną telefon satelitarny :) Tak, żeby móc zadzwonić po transport powrotny, jak już znuży nas odgrywanie mieszanki Beara Gryllsa, Survivor Mana i Chucka Nolanda (Tom Hanks) z Cast Away :)

Nasze pasje.

Jazda na rowerze, maszerowanie przez lasy (nota bene świetne hobby do wynajdowania kolejnych miejsc na plenery! :D ) oraz ogólnie pojęte podróże - zarówno po Polsce jak i za granicą :)

Ciekawostki na nasz temat.

Chociaż nie mamy wykształcenia fotograficznego czy filmowego, udało nam się zdobyć wiedzę w oparciu o własne próby i błędy oraz podpowiedzi doświadczonych fotografów :) Dzięki temu znamy zasady które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych zdjęć, ale to doświadczenie pozwala nam dodać tą dodatkową magię do naszych prac!

Nasza ulubiona książka/film/serial.

William Golding, Władca Much / Cienka Czerwona Linia / How I Met Your Mother

Dodaj pierwszą opinię
Nazwa firmy: Lab17 Marek Niemczyk
NIP: 5882377234
Imię i nazwisko: Marek Niemczyk
Adres: Wejherowo, Maszopów 8D, 84-200, woj. pomorskie
735-243...
liczba odwiedzin: 2627
Zadzwoń
735-243...
Napisz

Wyjątkowe sale weselne w mieście Wejherowo

Polecamy

Nowe ogłoszenia

Blog ślubny

Popularne miasta w okolicy