Zobacz zdj─Öcia (5)
Twoim marzeniem było wesele z pałacu? Pałac w Orli, Orla - zdjęcie 1
Twoim marzeniem było wesele z pałacu? Pałac w Orli, Orla - zdjęcie 2 Twoim marzeniem było wesele z pałacu? Pałac w Orli, Orla - zdjęcie 3 Twoim marzeniem było wesele z pałacu? Pałac w Orli, Orla - zdjęcie 4 Twoim marzeniem było wesele z pałacu? Pałac w Orli, Orla - zdjęcie 5
1 / 5

Twoim marzeniem było wesele z pałacu? Pałac w Orli id:38179

Orla, wielkopolskie

O nas

Rodzaj sali

  • restauracja na wesele
  • pa┼éac, dworek, zamek

Dodatkowe informacje

  • klimatyzacja
  • parking
  • ogr├│d/taras

Zesp├│┼é pa┼éacowo ÔÇô parkowy pochodzi z 1894 roku. Pa┼éac jest budowl─ů murowan─ů w stylu eklektycznym o motywach manierystycznych

Zesp├│┼é pa┼éacowo - parkowy w stylu eklektycznym o motywach manierystycznych z symetrycznymi wie┼╝yczkami od strony frontowej pochodzi z 1894roku w┼éa┼Ťcicielami maj─ůtku w├│wczas by┼éa rodzina Steinkopff, a dok┼éadnie wdowa po Bernardzie Steikopff ÔÇô El┼╝bieta. W 1883roku po ┼Ťmierci m─Ö┼╝a wdowa zamieszka┼éa w Berlinie, maj─ůtek pu┼Ťci┼éa w dzier┼╝aw─Ö Emilowi Kawce, kt├│ry 30 wrze┼Ťnia 1903 roku Orl─Ö odkupi┼é od niej.

Po pi─Öciu latach w dniu 21 wrze┼Ťnia Emil Kawka sprzedaje maj─ůtek Ferdynandowi Heizingowi. W posiadaniu tej rodziny pozosta┼é niemal do ko┼äca II Wojny ┼Üwiatowej.
Po wojnie w wyniku reformy rolnej mieszka┼äcy Orli otrzymali ziemi─Ö, na kt├│rej samodzielnie gospodarzyli do 1953r. w dniu 4 stycznia 1954r. za┼éo┼╝ona zosta┼éa na drodze administracyjnej Rolnicza Sp├│┼édzielnia Produkcyjna.. Od 2010 roku Pa┼éac jest w┼éasno┼Ťci─ů rodziny G├│rskich z Ko┼║mina Wlkp.